Kariyer


Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kariyer | 29.12.2017 - 11:39

Yurt dışında çalışanların en mutlu olduğu 10 ülke

Birçok iş alanının küreselleşmesi göz önüne alındığında çalışanlar için yurt dışında çalışma imkanı bulmak artık imkansız değil. Dünyada 100'den fazla ülkede 9 bin işçi ile yapılan anket çalışmasına göre, gurbetçi işçilerin en mutlu olduğu ülkeler belirlendi. Listede ABD (30.) ve İngiltere (33.) ilk 10'da yer almadı.

Yurt dışında çalışanların en mutlu olduğu 10 ülke

1- İsviçre

İsviçre saat sektörü, çikolata sektörü, finans/banka sektörü ve tarafsızlığı ile ünlü. Yabancı işçilerin de fazlaca çalışma fırsatı bulduğu bu iş alanları İsviçre'yi, gurbetçi çalışanlar için uygun bir yer haline getiriyor.

Yabancı işçilerin İsviçre'de mutlu olmalarının sebepleri ise iş imkanlarının geniş oluşu, iş-yaşam dengesinin iyi oluşu, ülkenin temiz havaya ve kusursuz doğal bir coğrafyaya sahip olması. Ayrıca ülkede çalışan gurbetçi işçilerin yüzde 25'i yılda 200 bin dolardan fazla kazanıyor ve bu işçilerin çoğu finans/banka sektöründe çalışıyor.

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.