Kariyer
11.12.2017 - 11:02 | Son Güncelleme: 15.12.2017-11:11

Youtuber'lık ne kadar para kazandırıyor?

Youtube'u sadece bir video izleme sitesi olarak görüyor olabilirsiniz. Fakat Youtuber'lık artık bir meslek haline geldi ve hesap sahiplerine reklam payı adı altında akla hayale sığmayacak paralar kazandırıyor.

Youtuber'lık ne kadar para kazandırıyor?

Örneğin Forbes'a göre dünyanın en çok kazanan Youtuber'ı olan 26 yaşındaki Dan Middleton, DanTDM adlı oyun kanalıyla 16.6 milyon dolar gelir elde etti. Youtuber'lığa Minecraft oyunuyla ilgili videolar çekerek başlayan Middleton, zamanla videolarını çeşitlendirdi ve şu an 3000 videosu bulunuyor. Takipçi sayısı 17 milyona yaklaşan Youtuber, Youtube'dan şimdiye kadar %68 reklam geliri payı almış.

Forbes'un aynı haberinde Youtube'dan en çok para kazanan ikinci kişi olan Evan Fong ise yaklaşık 22 milyon takipçili VanossGaming adlı bir oyun kanalına sahip. 25 yaşındaki Fong'un geliri ise tam 15.5 milyon dolar.

Listede henüz bir çocuk olan Ryan da var. Henüz 6 yaşında fakat Ryan Toysreview adlı oyun hesabıyla yaklaşık 10 milyon takipçiye sahip ve çektiği videolar sayesinde 11.5 milyon dolar gelir etti.

Listenin üçüncü sırasında 14 milyon dolar kazancıyla Dude Perfect, 12.5 milyon dolar kazançlarıyla Logan Paul ve Mark Fischbach, 12 milyon dolar kazancıyla Felix Kjellberg, 11.5 milyon dolar kazancıyla Jake Paul ve 6 yaşındaki Ryan geliyor.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Derya Büyükuncu hangi dalda bir sporcudur?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.