Kariyer
07.09.2017 - 17:09 | Son Güncelleme: 07.09.2017-17:47

Yabancı dil bilerek yapılacak en eğlenceli işler

Hem eğlenip hem de para kazanmayı kim istemez ki? Eğer iyi derecede yabancı dil biliyorsanız ilgi alanınıza göre eğlenceli bir kariyeriniz olabilir. Yabancı dil sayesinde nasıl para kazanırsınız? Hangi işleri yapabilirsiniz?

Yabancı dil bilerek yapılacak en eğlenceli işler

Yabancı dil bilmeniz yalnızca sosyal hayatınıza değil iş hayatınıza da renk katacak. Birbirinden farklı sektörlerde, eğlenceli işler yapabilirsiniz. Belli başlı iş alanları hakkında ipucu olması için bir liste hazırladık. Bu seçeneklerden yola çıkarak ilgi alanınız dahilinde farklı ve eğlenceli iş imkanları bulmanız çok daha kolay olacak. 

Oyun Çevirmeni


Bilgisayar oyunlarını çok mu seviyorsunuz? Eğer yabancı dil seviyeniz iyiyse hem oyun oynayıp hem de para kazanabilirsiniz. Birçok şirket piyasada satışa sunduğu oyunların çevirilerini istiyor. Oyun çevirmenliği yaparak bir yandan oyun oynarken diğer yandan istenilen çevirileri yapmış olacaksınız. 

Marka Uzmanı


Yabancı diliniz iyi seviyedeyse ve teknoloji ile de haşır neşirseniz marka uzmanlığı tam size göre. Birçok büyük şirket, ulusal pazarda kendilerini iyi tanıtıp pazarlama yapabilecek marka uzmanları arıyor. 

Müşteri Temsilcisi


Eğer ana dilinizin yanında en az iki dil daha biliyorsanız yeni bir iş fırsatınız daha var. Dünyaca ünlü birçok video oyunları özellikle Latin Amerika ülkeleri ile iyi iletişim sağlayabilmek için İspanyolca ve İtalyanca bilen müşteri temsilcileri için çalışan arıyor.

Kabin Memuru


Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız kabin memurluğu tam size göre bir iş. Birçok havayolu şirketi yabancı dil bilen kabin memurları arıyor. Birden fazla yabancı dil bilmeniz sizi diğer adaylardan bikaç adım öne taşıyacak.

Koordinatör


Uluslararası çalışan ve kar gütmeyen kurumlar, dünyanın bir çok ülkesinde faaliyet gösteriyorlar. Bunların büyük bir kısmının resmi dili İngilizce değil. Farklı diller biliyor olmak öncelikli tercih nedenlerinden biri olacak.

Analiz uzmanı


Dünyanın en gelişmiş ve en önemli sektörlerini sıralamaya koysak aklımıza ilk gelenlerden biri bankacılık olur. Eğer yabancı dil biliyorsanız bu sektörde analiz uzmanlığı yapabilirsiniz. Böylece farklı ülkelerden farklı insanlarla iş birliği içinde olacaksınız.

Fotoğrafçı


Fotoğraf çekmek sizin için bir hobiyse bunu bir iş alanına dönüştermeye ne dersiniz? Eğer yabancı diliniz iyiyse dünya genelinde pek çok farklı ülkede ve şirkette çalışabilirsiniz. Veya en çok gitmek istediğiniz ülkenin dilini öğrenerek seyahat fotoğrafçılığı yapmak gibi eğlenceli bir seçeneğiniz daha var.

Modacı


Modayla ilgilisiniz ve trendleri yakından takip ediyorsunuz. Yabancı diliniz de yeterliyse modayla ilgili bir iş yapabilirsiniz. Modanın evrensel olduğunu göz önünde bulundurursak dünya genelinde çalışmak çok cazip olabilir. Moda denince ilk akla gelen ülkeler İtalya ve İspanya olduğu için, İtalyanca ve İspanyolca öğrenmek gayet mantıklı görünüyor.

İnsan Kaynakları Müdürü


Günümüzde gelişen iş dünyasıyla birlikte birçok şirket evrensel olmak adına iş yerlerini bulundukları ülke dışında dünyanın farklı yerlerine de taşıyor. Böylece birçok farklı ülkeden çalışanlar işe alınıyor.

Gazetecilik

Gazetecilik bir hikayesi olan ve bu hikayeyi anlatmak isteyenlerin ilk tercih ettiği işlerden biri. Kendi hikayeniz dışında daha önce tanık olmadığınız hayat öykülerini de birinci ağızdan duyurmak son derece keyifli. Eğer ilgi alanınız gazetecilik ise farklı diller biliyor olmak, farklı kültürleri tanırken ve o coğrafyadan insanlarla iletişim kurarken çok işinize yarayacak. 

Zeynep BALİÇ

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
"Endamın Yeter"adlı şarkısıyla tanınan sanatçı kimdir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.