Kariyer
22.03.2018 - 10:31 | Son Güncelleme: 22.03.2018-17:56

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktöründe kadın imzası var

Meyveci adı verilen ve ilk yerli tasarım olan traktör, piyasaya sunuldu. Tasarımına 'kadın eli' değdiği söylenen traktör, keskin çizgilerden arındırıldı.

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktöründe kadın imzası var

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörünü üreten Erkunt Traktör'ün, tasarımına kadın elinin değdiği "Meyveci" serisi traktörü, çiftçilerin beğenisine sunuldu.

Konya'da tarım fuarında Erkunt Traktör'ün ürünleri, tasarım ve özellikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Erkunt Traktör Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Erkunt Armağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şirketin tamamen yerli sermayeyle kurulduğunu söyledi.

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörünü ürettiklerini belirten Armağan, Ankara Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalarında traktörlerin tasarımının da Türk mühendisler tarafından yapıldığını dile getirdi.

Armağan, yılda 18 bin traktör üretim kapasitesine sahip olduklarını ifade ederek, 2004'te üretime başlayan firmanın iç piyasada çok iyi yerlere geldiğini kaydetti.

"Tasarımına kadın eli değdi"
Tarımsal ilaçlama faaliyetinin, çiftçi sağlığını bozan en önemli etkenlerden birisi olduğuna dikkati çeken Armağan, şöyle devam etti:

"Çiftçiyi korumak için bir şeyler yapmak gerekiyordu. Sektörde sosyal sorumluluk projesi olarak gördük ve meyveci traktör serisinde bu yeni ürüne kabin tasarladık. Ağaçların altına gireceği için özel bir tasarım süreci geçirdik. Arkadaşlar benden çok çekti, birçok kez müdahale ettim. Çiftçilerden gelen öneriler doğrultusunda şahane bir şey ortaya çıktı. Otomobil gibi diyen de var cip gibi diyen de. Tasarımına kadın eli değdi. Erkeksi ve keskin çizgileri olan bir tasarım içime sinmedi. Mutlulukla izliyorum. Banttan indi ve fuarda görücüye çıktı. İnşallah kısmeti bol olur. Türkiye'de böyle bir kabin yok. Dala dokunmayacak. Değse bile meyveye zarar vermeyecek bir eğimde, ultra modern kabin yapıldı."

 

Kaynak: AA

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Trabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.