Kariyer
01.05.2017 - 10:21 | Son Güncelleme: 01.05.2017-11:31

Sağlık Meleği’nin büyük başarısı

Erşah Aksa, sağlık sektöründe önemli bir boşluk yakaladı. 2011 yılında kurduğu Orion Assistance adlı şirketi ile kısa sürede dünya devleriyle yarışır hale geldi.

Sağlık Meleği’nin büyük başarısı

Türkiye’de de küçük ve orta ve küçük kurumlar ekonomi için son derece önemli. İstihdamın yarıdan fazlasını bu iletmeler karşılıyor. Bunun yanı sıra ekonomiye dinamizm ve renklilik katıyorlar. Mevcut iş piyasalarındaki boşlukları değerlendirerek yaratıcı işler yapıyorlar. Daha esnekler, fırsatları daha hızlı değerlendiriyorlar ve hızlı büyüyerek istihdam kapasitelerini arttırıyorlar.

Orion Assistance da bu tür şirketlerden. Kurucusu ise bir kadın; Erşah Aksa. Son derece faklı bir iş kolunda faaliyet gösteriyor Aksa’nın kurduğu şirket. Yabancı sigorta şirketleri adına Türkiye’deki yabancıların sağlık işlemlerini yürütüyorlar.

Türkiye’nin önemli bir turizm ve seyahat destinasyonu olması  onların hızla büyümesine neden olmuş. Eğer ülkemize gelen bir turist kaza geçirirse, hastalanırsa ya da sağlıkla ilgili başka bir sorun yaşarsa, Orion Assistance’ın 24 saat hizmet veren ekipleri harekete geçiyor ve hastanın hastaneye kaldırılması, tedavi işlemlerinin yapılması, ülkesine transfer edilmesi, ilk müdahalenin yapılması ve pek çok işlemi yerine getiriyorlar. Yani yabancı hastalara sağlık asistanlığı yapıyorlar.

Ancak şirket bu konuda başarılı operasyonlara imza atınca, Amerikan  ve Avrupa şirketlerinin dikkatini çekmiş. Bu defa  Türkiye dışındaki operasyonları da Orion Assistance’a teslim etmeye başlamışlar.  Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinde sağlık operasyonları yürüten Orion Assistance bir süre sonra alanında dikkat çeken  bir dünya şirketi haline gelmiş.  

Bugün, iran’dan Polonya’ya , Libya’dan Yunanistan’a, Irak’tan Kıbrıs’a kadar pek çok bölgede faaliyet gösteriyorlar. Assistance bir süre sonra alanında o kadar başarılı olmuş ki bu konuda verilen en prestijli ödüllerden bir ine aday gösterilmiş. Şirket,  ITIJ adlı  kurumun her yıl verdiği ''Yılın Asistan Firması” ödülleri dalında 3 finalistten biri olmuş. ITIJ  yani Uluslararası Seyahat ve Sağlık Sigortası Platformu, sektörün kalbi konumunda çünkü tüm dünyada sigorta ve aracılık hizmetleri sunan şirketlerin adeta bir buluşma noktası.

Orion Assistance’ın kurucusu ve CEO’su Erşah Aksa, sağlık sektörüne kara ve hava ambulans hemşiresi olarak adım atmış. Süreç içinde sağlık sektöründe önemli boşluklar olduğunu düşünmüş ve Orion Assitance’ı kurarak  bu kez girişimci olarak işine devam etmiş.

Orion Assistance bugün dünya devleriyle rekabet ediyor. Hatta bu devler, Orion Assistance satın alarak kendi bünyelerine katma tekliflerinde bile bulunuyor ancak Erşah Aksa bu konuda hemen evet diyecek biri olmadığını söylüyor ve ekliyor: ‘’Ben bu mesleğin her alanında çalıştım. Libya’da savaş alanından yaralıların alınıp, ambulans haline getirdiğimiz özel uçaklarla Türkiye’ye getirilmesinden tutun da pek çok operasyonda bizzat sahada çalıştım. Şimdi geniş ve çok tecrübeli bir ekibimiz var ve onlar bu konuda çok iyiler. İşimizi iyi yaptığımız için de dünya sağlık marketinde dikkat çeken bir kurum haline geldik. Hedefimiz büyümek ve bu alanda  dev bir dünya markası olmak. Nitekim bu anlamda çok iyi bir alt yapımız da oluştu. Dünyanın pek çok bölgesinde güçlü bağlantılarımız var. Çok hızlı operasyon yapıyoruz. Bu da bizim rekabet gücümüzü arttıran bir unsur. Dolayısıyla en iyi olduğumuz bir zamanda, işi başkalarına devretmek ve çekilmek istemiyoruz. Yola devam edeceğiz. Gerçekleştirilmeyi bekleyen hedeflerimiz var.’’

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Ozanların, yapıtlarında kullandıkları takma ada ne denir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.