Kariyer
02.03.2018 - 16:48 | Son Güncelleme: 02.03.2018-16:51

Saat tamircisi, üç oğluna da saat tamirciliğini öğretip dükkan açtı

Gaziantep'te 10 yaşından bu yana antika saat tamirciliği yapan Ökkeş Altunbaş, ustası olduğu üç oğluyla mesleğini sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Saat tamircisi, üç oğluna da saat tamirciliğini öğretip dükkan açtı

Kent merkezindeki Karagöz Caddesi'nde 10 yaşından bu yana antika saat tamirciliği yapan 61 yaşındaki Ökkeş Altunbaş, unutulmaya yüz tutmuş mesleğini sürdürüyor.

Küçük yaşlarda öğrendiği mesleğini oğulları Mehmet (41), Vedat (34) ve Şahin'e (31) de öğreten Altunbaş, oğullarının her birine de dükkan açtı.

Altunbaş, iş yerlerinde usta-çırak ilişkisi içerisinde davrandığı oğullarıyla yarım asırdır mesleği sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ökkeş Altunbaş, AA muhabirine, saat tamirciliğini vefat eden abisinden öğrendiğini belirtti.

Mesleğini oğullarına da öğrettiğini dile getiren Altunbaş, "Bu mesleği aile olarak sürdürüyoruz. Ben de bu işi 10 yaşından beri yapıyorum. Hem okula giderdim hem de çıraklık yapardım. Daha sonra bu mesleği çocuklarıma aktardım. Çocuklarımın hepsinin dükkanı var. Hepsi de işlerini çok güzel yapıyorlar. Hem antika saat satıyorlar hem de tamir ediyorlar" dedi.

"Hem ustamız hem de babamız"

 

 

Mehmet Altunbaş da babasının mesleklerini ince ayrıntısına kadar öğrettiğini söyledi.

Babasının kendilerine dükkan da açtığını aktaran Altunbaş, "Bizler de onu hiç üzmedik, onun yolundan gittik. Bu işi devam ettirelim istedik. Çoğu insan bu mesleği bırakıp başka sektörlere gitti" dedi.

Altunbaş, bir araya geldiklerinde meslekleriyle ilgili konuştuklarına dile getirerek, "Babam bizlere tavsiyelerde bulunuyor. Dayanışma içerisinde çalışıyoruz. Anlamadığımız iş olduğunda babamıza gönderiyoruz. Babamın yanında konuşmayız. O bizim hem ustamız hem de babamız, ne derse 'peki' deriz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.