Kariyer
29.01.2018 - 15:57 | Son Güncelleme: 29.01.2018-16:00

Kovulma baskısı nedeniyle bankacılığı bırakıp pazarcılığa başladı

Edirneli Gürkan Altın, Anadolu Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Maliye Bölümü'nü bitirdikten sonra bir bankada çalışmaya başladı. 4 yılın sonunda stres, baskı ve motivasyon kaybı sebebiyle işinden istifa edip memleketi Edirne'ye yerleşti ve pazarda çeşitli ürünler satmaya başladı.

Kovulma baskısı nedeniyle bankacılığı bırakıp pazarcılığa başladı

DHA

4 yıllık bankacılık tecrübesinin ardından baskı ve stresten yılarak memleketi Edirne'nin Keşan ilçesine dönen Altın, burada pazarcılık yapmaya başladı. Yumurta, bal ve salça satarak geçimini sağlayan pazarcı, yeni işi için "Direkt üreticiden alıp, tüketiciye satıyorum. Daha önce kredi kartı satıyordum. Madem kredi kartı satabiliyorum, yumurta da salça da satabilirim; dedim. Bu iş, bana daha kolay geldi" şeklinde konuştu.

Köylerde bal, salça ve yumurta yetiştiren kişilerden alıp pazarda sattığını söyleyen Altın, birçok kişi tarafından yadırgandığını, kendisinin de ilk başlarda şok yaşadığını fakat mecbur kalınca üstesinden gelindiğini, 1 aydır bu işi yaptığını ve artık alıştığını söyledi. 

Gürkan Altın, "Gençler artık maaşlı ve sigortalı işlere yönlendiriliyor. Yetkililer üreticileri daha fazla teşvik eden projeler üretmeli" dedi. İlk başta kendisini yadırgayan iş arkadaşlarının ve müşterilerinin zamanla duruma alıştığını ve kendisini desteklediğini söyledi.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Alfabemizin 25. harfi hangisidir?
A
L
B
U
D
P
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.