Kariyer
21.06.2017 - 15:28 | Son Güncelleme: 21.06.2017-15:32

Kadın girişimciler ekonomiye güç katıyor

ADANA Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Şahbaz, kadınların Türk ekonomisindeki payının sürekli artış gösterdiğine dikkat çekerek "Türkiye, artık kadının ikinci planda yer aldığı ülke görünümünden çıkmıştır" dedi...

Kadın girişimciler ekonomiye güç katıyor

DHA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) toplantısı, ATO Başkan Vekili Mehmet Şahbaz, KOSGEB İl Müdürü Hüseyin Şen, Kolay İK kurucusu Çağlar Yalı'nın katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan KGK Başkanı Rana Dal, hedeflerinin ekonomideki söz sahibi kadın sayısını artırmak olduğunu belirterek, bu hedefe yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ATO Başkan Vekili Mehmet Şahbaz da konuşmasında, Türkiye'de, her alanda önemli değişiklikler yaşandığını, yakın geçmişe kadar çalışmalarına olumsuz bakılan kadınların, bugün bir çok işletmenin yönetiminde yer aldığını vurguladı. Mehmet Şahbaz şöyle devam etti:

"Ancak kuşkusuz bu durumun yeterli olduğunu söylememiz mümkün değil. Bunun için de özellikle sizlere önemli görevler düşüyor. İyi bir rol model olmalısınız ki okulunda okuyan kız öğrencilerimiz, evinde oturan kadınlarımız sizleri görerek girişimci olmak istesinler. Bu nedenle sizlerin üzerindeki yük gerçekten çok fazla, o yüzden her gün yeni bir şeyler yapmalı ve insanları kendinize hayran bırakmalısınız, sadece kendiniz için değil ülkenin geleceği için de başarılı olmak zorundasınız. Örneğin, uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılanların büyük bir çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Bu tablo kadınlarımızın girişimci olmak istediğinin en önemli göstergesidir. Adana Ticaret Odası olarak kadın girişimcilerimizin yanındayız."

Daha sonra, bilişim firması Kolay İK kurucusu Çağlar Yalı tarafından 'Başarıya ulaşmanın şifreleri' konulu konferans verildi.

FOTOĞRAFLI

 

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Düz yazıya ne denir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.