Kariyer


Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kariyer | 11.6.2018 - 15:56

Girişimci adaylarına 7 altın öneri

Artan rekabet ve ekonomi koşullarında her geçen gün girişimcilik daha da önem kazanmaktadır. Bu sebepten ötürü girişim alanında da profesyonellere ve profesyonellerin önerilerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Girişimci adaylarına 7 altın öneri

Girişimciliğin çok farklı şekillerde tanımlandığını belirten Kariyer ve Yönetici Koçu Yeşim Yerli, en uygun tanımın, eski kuralları, çağdaş yeniliklerle yorumlayan ve aksiyona geçiren beceriler olduğunu ancak sadece kendi işini kuranlara girişimci denmediğini ve aslında bir kurumda bir değişimin liderliğini yapanlar, marka yöneticileri, buluş ve patentler ortaya koyan kimseler veya bir sivil toplum kuruluşu için çalışan sosyal girişimcilerin de girişimci tanımına girdiğini belirtti.

Girişimcilere 7 öneride bulunan Yeşim Yerli sözlerine şöyle devam etti; “Girişimcilik koçluğu bu süreç içinde olan kişilere, yürüdükleri bu inişli çıkışlı yolda destek olunan koçluk çalışmasıdır. Aslında özünde girişimcilerin liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi ve onların bu yolda daha güçlü adımlarla yürümelerini hedefler."

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.