Kariyer
23.01.2014 - 10:29 | Son Güncelleme: 23.01.2014-10:30

Genç girişimciler hayallerine kavuşuyor

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından KOSGEB ile yapılan protokol çerçevesinde düzenlenen Genç Girişimciler eğitimi sona erdi.

Genç girişimciler hayallerine kavuşuyor

 Eğitimi başarıyla tamamlayan 52 katılımcıya düzenlenen törenle sertifikaları verildi. KOSGEB onaylı olarak verilen sertifikalar iş yeri açılırken kursiyerlere bazı avantajlar sağlayacak. Sertifika sahibi kursiyerler 30 bin TL hibe ve 70 bin TL kredi almaya hak kazanacaklar. Gençlerin, iş hayatına atılmalarında büyük fayda sağlayacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin sona ermesi dolayısıyla bir açıklama yapan Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü K. Atanur Köseoğlu, “Gençlerin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek ve geliştirmek amacı ile Erzincan Gençlik Merkezimiz aracılığı ile Bakanlığımız tarafından düzenlenen çeşitli projeler tüm hızıyla uygulanmaya devam ediyor.Gençlik ve Spor Bakanlığının KOSGEB iş birliğiyle ''Gencim,Girişimciyim , Güçlüyüm,'' sloganıyla düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 81 il Gençlik Merkezlerinde düzenlenmeye başlandı. Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezimiz tarafından da verilen eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan Genç Girişimciler KOSGEB'in iş kurmak isteyenlere verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe 70 Bin TL'ye kadar faizsiz kredi imkanından faydalanabilecekler” dedi.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Telefonu açtığımızda duyduğumuz çevir sesi hangi notanın karşılığıdır?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.