Kariyer
14.12.2017 - 16:12 | Son Güncelleme: 14.12.2017-16:15

Erkekler 2017'de 6 çift çorap satın aldı

Erkeklere özel ürünler satan bir alışveriş sitesinin 2017 yılı istatistiklerine göre erkeklerin bir yıl içerisinde aldığı çorap, boxer veya slip ortalaması belirlendi.

Erkekler 2017'de 6 çift çorap satın aldı

Alışveriş yapmaya zaman bulamayan ve bundan hoşlanmayan erkeklere Türkiye’de ilk defa abonelik modeliyle iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif gönderim hizmeti sunan Erkekpaketi.com verilerine göre, erkekler 2017’de en çok sırasıyla boxer, prezervatif ve çorap alışverişi yaptı.

Çoğu erkek iç çamaşırı, çorap, tıraş-bakım ürünleri ve prezervatif alışverişi yapmayı angarya gördüğü ve bu tarz alışverişlerle kadınlar uğraşmak zorunda kaldığı için, bu alışverişler artık internetten yapılıyor.

En çok boxer satıldı

İstatistikleri yayınlayan alışveriş sitesinin kurucusu Ersin Mete Ertürk’ün paylaştığı güncel bilgilere göre 2017 yılında en çok %34 ile boxer-slip alışverişi yapıldı. Bunu %25 ile V Yaka Fanila, %22 ile prezervatif ve %19 ile çorap izledi. Üyelerinin zaman kaybını önlemek ve hızlıca seçim yapabilmelerini sağlamak için, kişilerin karakterlerine göre oluşturulan paketlerde en çok ilgi görenlerde ise ilk sırada %29 ile “Maço Paket” yer alırken %27 ile “+18 Paketi”ni %24 ile “CEO Paketi” ve %20 ile “Acil Durum Paketi” izledi. Kişiye özel paketlerde en çok satılanlarda ise ilk sırada “Havalı Adam Paketi” yer alıyor. Sonrasında sırasıyla %28 ile “Prezervatifini Keşfet Paketi” %25 ile “Acil Durum Paketi” ve %15 ile “Gizemli Paket” geldi.

Sitenin paylaştığı verilere göre erkekler, bu tarz ihtiyaçları için online alışveriş yaparken en çok “Zaman bulamama sorunu”’nun çözülmesinden memnun. Bunu, “Bakımsız ve eskimiş çamaşır ve çorap” ile “Kadının aldığına muhtaç kalma” sorunlarının geride kalması takip ediyor. Sitenin müşteri profilinin %30’unu oluşturan kadınlar ise ilk sırada %52 ile eşi için alışveriş yaptı. Bunu %29 ile sevgilisi için, %15 ile babası ve %14 ile çocuğu için alışveriş yapan kadınlar izledi.    

Kadınlar erkeklere göre daha detaycı

Online’da genel alışveriş alışkanlıklarına bakıldığında erkeklerin, kadınlar kadar detaycı olmadığına ve çok fazla araştırma yapmadığına değinen Ertürk, “Erkekler sadece ihtiyacı olan şeyleri alıyorlar. Fazla vakit harcamıyorlar. Fiyat ikinci planda kalıyor. Onlar için önemli olan ihtiyacını hemen karşılayıp bu işi sonlandırmak. Erkekler ihtiyacı olduğunda seçip, alıp çıkıyor, fiyatı çok dert etmiyor. Kadınlar ise tam tersi. Çok geziyor, araştırıyor, yorumları okuyor, kampanyaları takip ediyor” dedi.

2017’de Erkekler 6 Çift Çorap Satın Aldı

Ortalama bir erkeğin 2017 yılında aldığı yeni çorap sayısının 6 çift, boxer veya slip adetinin ise 10 olduğunu söyleyen Ertürk, “Avrupa’da durum bize kıyasla daha yüksek. Aynı dönem baz alındığında Avrupa’da bir erkek yılda ortalama 22 çift yeni çorap ve 15 adet boxer veya slip satın aldı. Geçtiğimiz yıl bu rakamlar bizde daha aşağılardaydı. Bizim gibi online tarafta erkeklere bu tarz hizmet veren firmalar çoğaldığında tüketim rakamları da artacaktır” şeklinde ifade etti.
 

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Basketbol milli takımımızın 12 dev adam şarkısını yapan grup hangisidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.