Kariyer
17.05.2018 - 17:49 | Son Güncelleme: 18.05.2018-16:31

En karlı iş sektörleri hangileridir?

Elinde sermaye olan ve iş kurmak isteyen herkes en karlı iş sektörleri hangileridir merak ediyor. En karlı iş sektörleri ve en karlı işler nelerdir? En karlı iş fikirleri için öneriler...

En karlı iş sektörleri hangileridir?

En karlı iş sektörleri az sermaye ile de yapılabilir. Büyük sermayelerle ya da küçük sermayeyle girilebilecek işlerin birçok örneği var. İş girişimlerinin ilk aşamaları her ne kadar uğraştırıcı ve sancılı olsa da uzun vadede karşılığı alınabilen bir girişim hem başarı hem de kazanç getirir.

En karlı iş sektörleri hangileridir?

Sosyal medya fenomenliği: Sosyal medya fenomeni olmak için büyük sermayelere gerek yok. Çoğu zaman ortalam bir kamera ve ortalama bir mikrofonlu kulaklık yetebiliyor. Bunun haricinde bazı video ve montaj programlarını öğrenmekle başlanabilir. Gerisiyse tamamen yaratıcı fikre kalıyor.


Cep telefonu tamircisi: Özellikle doğru yerde açmak büyük iş yapmanızı sağlayabilir. Telefon tamircisinin olmadığı ya da az olduğu bir bölgede dükkan açmak sandığınızdan çok daha büyük gelirler getirebilir. Telefon tamirciliği için eğitim almak şart. Hatta sertifikası bile var.


Organik meyve suyu: Her köşebaşında gördüğümüz organik meyve satıcılığı da en karlı iş sektörlerinden. Sermayesi az, geliriyse nispeten iyi. Özellikle kaliteli ürün ve farklı kokteyllerle müşteri kitlenizi genişletebilir ve çevrede ünlenerek iyi gelirler elde edebilirsiniz.


Halı temizleme: Direkt olarak büyük bir fabrikayla başlamanıza gerek yok. Ufaktan başlanan iş dallarından biri de halı temizlemedir. Halı temizlemede özellikle referans önemlidir. Başlangıç aşamasında referansla aldığınız işler büyüyerek müşteri kitlenizi oluşturur. Yatırılan sermayeyi misliyle geri veren bir sektör.


Takı tasarımcılığı: Takı tasarımı ve takı malzemeleri satmak gözünüze ufak gelebilir fakat meraklıları bu işe fazlasıyla para harcıyor. İncik boncuk denilen ufak takı malzemelerinden tutun özgün takı tasarımlarına kadar takı işi de ufak sermayelerle kurulabilecek ve zaman içinde iyi gelir getirecek işlerden.


Organik ürün yetiştirme: Sermaye olarak diğer işlere göre nispeten büyük bir sermaye gerektirse de uzun vadede karşılığını verecek bir sektör. Her geçen gün organik ürünlere olan talep artıyor. Gıda sektöründe yaşanan aldatmacalar ve tüketicinin sarsılan güveni organik ürün ve besin ihtiyacını arttırıyor. Ayrıca her ilde bulunan Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı birimleri ve KOSGEB de bu girişime destek veriyor.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Trabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.