Kariyer
03.04.2018 - 10:36 | Son Güncelleme: 20.04.2018-17:45

Dizi izlemeyi meslek haline getirebilirsiniz

Netflix, halihazırda sadece dizi izlemeleri için 30 kişilik bir ekibe ücret ödüyor. İçerik sayısının fazlalaşması ve çok fazla kategoride içerik olması Netflix'in bu ekibi büyütmek istemesine neden oldu.

Dizi izlemeyi meslek haline getirebilirsiniz

30 kişilik bu ekibe yeni üyeler katmak isteyen küresel internet televizyon ağı şirketi, bu konuda bir iş ilanı yayınladı.

Ekip üyelerinin sorumlulukları arasında içerikleri izleme, araştırma, oranlama, etiketleme, açıklama ekleme gibi işler bulunuyor. Genel olarak içerik analisti ya da içerik editörü olarak tanımlanan meslek, internet televizyonculuğunun büyümesiyle ortaya çıkmış durumda.

Netflix'in bu ekibe dahil etmek istediği profesyonellerde aradığı özellikler film ve televizyon dünyasıyla ilgili temel bilgilere sahip olunması, izlenen şeyi özetleyebilme yeteneği ve bol vakit.

2018 yılında program sayısı 700'ün üzerine çıkacak olan Netflix, bu editör ekibinin kaç kişi olacağını henüz açıklamadı.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Uzaylı Türkücü olarak bilinen sanatçımız hangisidir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.