Kariyer


Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kariyer | 3.11.2018 - 12:34

Başarılı olmaya yol açan 6 dezavantaj

Geçmişte karşılaştığımız dezavantajlar ve olumsuzluklar bizi hayata hazırlar. Başarıya giden yolda gereken zihinsel dayanıklılığı geliştirmemize yardımcı olurlar. 24 yıl FBI ajanlığı yapmış ve şimdilerde zihinsel dayanıklılık merkezi sahibi Larae Quy, bu dezavantajları şöyle açıklıyor.

Başarılı olmaya yol açan 6 dezavantaj

"1- Kısıtlı maddi imkanlar

Parasız kalmaktan ya da az paraya sahip olmaktan her zaman şikayet edilir çünkü herkes geniş imkanlara sahip olmak ister. Fakat paranız yoksa ve istediklerinizi kolayca alamıyorsanız alternatif çözümler üretirsiniz ve çoğu zaman hayal gücünüzü kullanmaya zorlanırsınız.

Örneğin yoksul ailelerin çocuklarının oyuncaklarını düşünün. Genellikle el yapımıdır. Tahtalardan kılıç, leğen ve naylondan kaydırak, pet şişe ve lastikten sapan yaparlar. Yokluktan sızlanmak yerine yaratıcılığı ve beceriyi geliştirmek aynı zamanda ailenin yönlendirmesiyle olur. Tıpkı girişimcilikte de gerektiği gibi karamsarlık yerine yenilikçi  düşünüp becerilerini kullanmak gerekir.

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.