Kariyer


Galeriyi daha rahat gezmek için klavyenizdeki sağ - sol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Kariyer | 3.11.2017 - 16:17

Başarılı insanlar neden aynı kıyafetleri giyiyor?

Kendi alanında oldukça başarılı ve kariyerlerinin zirvesinde olan isimlerin birçok ortak özelliği var. Planlı bir hayat, sağlıklı beslenme ve spor, düzenli uyku... Bunların yanı sıra en dikkat çekici olanı ise hemen hemen hepsi günlük hayatta aynı tür kıyafetleri giyiyor. Peki başarılı insanlar neden sürekli aynı kıyafetleri giymeyi tercih ediyor?

Başarılı insanlar neden aynı kıyafetleri giyiyor?

Enerjilerini başka konulara harcamayı tercih ediyorlar: Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, girişimci ve oldukça başarılı bir bilgisayar programcısı. Bir söyleşiye katıldığında neden her gün gri renk tişört giydiği sorulunca, enerjisini daha önemli konulara harcamayı tercih ettiğini söylüyor. Mark Zuckerberg gibi oldukça başarılı insanlar küçük detaylarla uğraşmak yerine daha önemli sorunlara çözüm aramanın kendilerini daha iyi hissettirdiğini belirtiyor. Bizden bir örnek verecek olursak şüphesiz ilk akla gelen isim Acun Ilıcalı olur.

Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.