Kariyer
19.03.2018 - 12:50 | Son Güncelleme: 20.03.2018-10:17

Babasından öğrendiği doğrama tahtası işinin atölyesini kurdu

Antalya'nın Akseki ilçesinde yaşayan Murat Durak, restoran işleten ve "et kütüğü" yapmak için doğradığı ağaç parçalarından sehpa üreten babasından esinlenerek, kütüklerden dekoratif sehpa, oturak, masa gibi ev eşyaları imal ediyor.

Babasından öğrendiği doğrama tahtası işinin atölyesini kurdu

Antalya'nın Akseki ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Murat Durak, restoran işleten ve "et kütüğü" olsun diye doğradığı ağaç parçalarından sehpa yapan babasından esinlenerek kütüklerden dekoratif sehpa, oturak, masa gibi ev eşyaları üretiyor.

Ardıç, sedir ve çam ağaçlarından dekoratif ev eşyaları imal eden Durak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllar önce babasının restoranda "et kütüğü" ihtiyacı için ağaç dilimlediğini söyledi.

Durak, "Babam, bu dilimleri sehpa haline getirdi. Müşteriler bu sehpaları çok beğendi. Ben de babamdan esinlenerek hobi amacıyla kendi tasarımım sehpa, masa, oturak gibi eşyalar yapmaya başladım. İstanbul'da doğal ahşap ürünler yapan bir mağaza da benim yaptıklarıma benzer ürünlerin çok da ciddi rakamlara satıldığını görünce ben de hobimi üretime dönüştürdüm" dedi. 

"Sehpaları sadece ardıç ağaçlarından yapıyorum"

Yaptığı boy boy sehpa, masa, sandalye, oturak, Türkiye haritası, ayna gibi dekoratif amaçlı ev eşyalarını hem yol üstündeki atölyesinde hem de internet üzerinden satışa sunan Durak, ürünlerinde çoğunlukla ardıç ağacı kullandığını belirtti.

Yaptığı ahşap ürünlerin pazarlama sorunu olmadığını belirten Durak, "Bu ürünlerin satışı için bizim bir mağazamız yok. Atölyemizden satış yapıyorum. Herkes eşine dostuna tavsiye ediyor. Ayrıca atölyemizin ana yol üzerinde bulunduğundan her yöreden insanlar geçerken uğrayıp beğendikleri ürünleri alıyorlar. Ürünlerim farklı farklı fiyatlara alıcı buluyor ayrıca internet üzerinden de satışım oluyor. Bunları bilen alıyor. Bazen nakliye yapıp kargo ile gönderiyoruz." diye konuştu.

Durak, ardıç, sedir ve çam ağaçlarının kendilerine has doğal desenleri ve lifli yapısıyla mekanlarında doğallığı yaşamak isteyenler için güzel alternatifler sunduğunu kaydetti.

 

Kaynak: AA

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.