Kariyer
26.01.2018 - 13:20 | Son Güncelleme: 26.01.2018-13:49

Apple, yeni kampüsüyle 20 bin kişiye iş imkanı yaratacak

Apple, internet sitesinden yaptığı duyuruda önümüzdeki 5 sene boyunca 30 milyar dolar sermaye artırımı yapacağını ve bu yatırımın ABD'de 20 bin kişiye iş imkanı yaratacağını açıkladı.

Apple, yeni kampüsüyle 20 bin kişiye iş imkanı yaratacak

Yapılan duyuru, "Apple ABD'de yatırımlarını ve iş kapasitesini hızlandırıyor" adını taşıyor.

Apple'ın ABD'de şu an için 84 bin çalışanı bulunuyor. Açacakları yeni kampüsün nerede açılacağını yıl içerisinde açıklayacağını belirten Apple, 50 ayrı eyalette hizmet veriyor. 20 bin kişiye iş imkanı yaratacak olan yeni kampüsün, müşterilere teknik hizmet vermek amacıyla açılacağı söylendi.

ABD hükümeti memnun

Apple, ABD dışındaki ülkelerden kazandığı gelir sayesinde ülkesine 38 milyar dolar vergi ödeyecek. Bir şirketin, devletine ödediği en büyük vergi olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Apple'ın yaptığı bu girişimler sayesinde önümüzdeki beş yılda ABD'nin ülke ekonomisine 350 milyar dolar katkı yapması bekleniyor.

Hisselerde rekor

Yapılan bu duyurunun ardından Apple hisseleri rekor seviyeye ulaşarak günü 197 dolardan kapattı. ABD Başkanı Donald Trump da konuyla ilgili "ABD'li çalışanlar ve ABD için büyük kazanç" açıklamasında bulundu.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
82. Oscar Ödül Töreninde En İyi Film ödülünü hangisi almıştır?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.