Kariyer
27.03.2018 - 10:38 | Son Güncelleme: 27.03.2018-11:04

9 yaşındaki Defne Güngör dünya birincisi oldu

Bu sene Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen The Josef Micka Uluslararası Keman Yarışması'nda yarışmaya Türkiye'den katılan 9 yaşındaki Defne Güngör, kendi yaş kategorisinde dünya birinciliği elde etti.

9 yaşındaki Defne Güngör dünya birincisi oldu

Yarışmaya Ankara'dan katılan Defne, Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesine bağlı olan Ahmet Adnan Saygun Müzik ve Bale İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi. 4 yaşından beri piyano çalan dünya şampiyonu, son 2,5 senedir keman eğitimi de alıyor

Bilken Üniversitesi eğitmenlerinden Vseslava Kudinova'dan keman eğitimi almaya başlayan Defne Güngör, Prag'dan düzenlenen yarışmada 8-10 yaş arası kategoride Frantisek Drdla'nın Carmen Fantasy adlı eserini yorumladı.

Yorumuyla kendi yaş kategorisinde birincilik elden eden Güngör, Çekya Radyosu'nda da canlı bir dinleti sundu.

Sanat tutkusu aileden geliyor

Müzik öğretmeni olan annesi Duygu Güngör ve Resim Öğretmeni olan babası Mustafa Güngör de bu serüveninde kızlarıyla beraberdi.

Gururlu ebeveynler, kızlarının Viyana'daki Dora Schwarzberg Müzik Akademisi'nde masterclass (usta sınıfı) eğitimi için davet aldıklarını söyledi.

Yorum Yazın
Gönder
GÜNÜN İŞ FIRSATLARI
Tüm İlanlar desteği ile
Trabzonun köftesiyle meşhur ilçesi hangisidr?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.